Ürün Tipi
Renk
renk

Bej

(14)

renk

Beyaz

(11)

renk

Bordo

(3)

renk

Gri

(17)

renk

Kahverengi

(3)

renk

Kırmızı

(15)

renk

Lacivert

(18)

renk

Mavi

(5)

renk

Mor

(4)

renk

Pembe

(2)

renk

Siyah

(26)

renk

Turuncu

(4)

renk

Yeşil

(9)

Fiyat
467467

Doğa Yürüyüşü Aksesuarları

Yürüyüşe çıkmak, doğayı arkadaşlarınızla ve ailenizle, hatta kendi başınıza keşfetmenin keyifli bir yoludur. İster dağların derinliklerine inin ister evinize yakın olun gezilecek ve görülecek yerler çoktur. Birçok milli park ve ulusal orman arazilerinde olduğu gibi şehir içinde de doğa yürüyüşleri yapılabilecek alanlar mevcuttur. Yeni yerler keşfetmek ya da ana kampınızın etrafında keşif turları atmak yoğun bir haftanın ardından mola vermek doğayı seyretmek ve seslerini dinlemek amaç ne olursa olsun hiking önemli ve dikkat gerektiren bir aktivitedir. Günübirlik ya da günlerce sürecek bir doğa yürüyüşü için aksesuar ve ekipman, doğru kıyafetler ve ayakkabılar kadar önemlidir. Küçük bir sırt çantası ya da tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek kapasitede bir sırt çantası olsun Columbia hiking ya da trekking fark etmeksizin tüm doğa yürüyüşlerinizde sizi destekleyecek ekipman ve aksesuarlara sahiptir. Şehir içi kullanıma da uygun ürünleriyle de öne çıkan Columbia’da casual ayakkabılar da bulmanız mümkündür.

Doğa Yürüyüşü Aksesuarları Nelerdir?

Doğa yürüyüşü, en kolay ve en erişilebilir açık hava sporlarından biridir. Gruplar halinde ya da yalnız yapabileceğiniz bu aktivite için mevsime, yürüyüşün zamanına, güzergaha ve ihtiyaçlara göre yanınıza alabileceğiniz aksesuarlar değişkenlik gösterebilir. Yılın soğuk zamanları sıkı giyinmeniz ve ellerinizi, başınızı, yüzünüzü ekstra korumanız gerekir. Sıcak havalarda ise tamamen havadar giysiler ve güneş koruması içeren ekipmanlar gereklidir. Bunların yanı sıra ihtiyaç duyulabilen matara, çanta, saat, yürüyüş batonu gibi doğa yürüyüşü aksesuarlarını tanıyarak ihtiyaçlarınızı daha iyi anlayabilir, Columbia’nın sunduğu teknolojilerle aktivitelerinizi mutlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

  • Doğa Yürüyüşü Atkısı: Columbia atkıları örgü ve polar modellerden oluşur. Hafif esintili havalar için örgü atkı, yoğun kış günlerinde yapılan doğa yürüyüşleri ve kamp için mikro polar atkı iyi bir seçenektir.
  • Doğa Yürüyüşü Bere: Genellikle Omni Heat-termal yansıtıcı astar teknolojisi ile donatılan bereler tüm hava koşularında başınızı ve kulaklarınızı korur. Omni-Shield ile desteklenen su ve leke tutmayan bereler ise yağmurlu günler için idealdir. Örgü ve polar malzemenin yanı sıra ince fakat termal yansıtıcı astara sahip bereler, kask altına giymek için uygundur.
  • Doğa Yürüyüşü Şapka: Karlı günler için tam kapsamlı yüz korumalı başlık kış şapkaları arasında yer alır. Omni-Shade UPF 50 güneş koruması içeren şapkalar aynı zamanda ter emici bir bandı ve file havalandırma paneline sahiptir. Soğutma şapkaları güneşin altında açık arazilerde yapılan doğa yürüyüşleri için tasarlanır. Omni-Freeze Zero teknolojisine sahip bu şapka ter ile reaksiyona girerek sıcaklığı düşürür. Güneşlik ve file ile desteklenen tüm yaz şapkaları hem UV koruyucu hem de hava alan panellerle desteklenir.
  • Doğa Yürüyüşü Çanta: Doğa yürüyüşü ekipmanları arasında büyük bir yere sahip çantalar, aktivitenin özelliklerine farklı kapasitelerde üretilir. Yürüyüş ve şehir içi kullanıma uygun olan modeller, su itici özellikte, destekli omuz askıları ve köpük dolgulu sırt desteğine sahip reflektörlü çantalardır. Islak ve kirli giysiler için özel bölmeleri ve su şişeleri için esnek yan cepleri bulunur. 1 litrelik bel çantalarının dışında doğa yürüyüşü sırt çantaları 16 litreden 48 litreye kadar seçenek sunar.
  • Doğa Yürüyüşü Saat: Deri, naylon ve silikon kayışlı kadın ve erkek saat modelleri, yürüyüş aksesuarları arasında önemli bir yere sahiptir. Akıllı telefonlarınızı yanınıza almadığınız bir doğa yürüyüşü ya da şarjınızın bitmesi ihtimaline karşı zaman kontrolünü sağlar. 50 metre su geçirmezlik, ter tutmayan tasarım ve ışıklı kadran ile outdoor aktiviteleri için idealdir.
  • Doğa Yürüyüşü Boyunluk: Boyunluklar tıpkı bereler gibi soğuk hava şartlarına karşı kullanılması gereken Columbia teknolojilerine sahip aksesuarlardandır. Bazı modeller ince yapıları ile bandana olarak da kullanılabilir.

Doğa Yürüyüşü Ekipmanları Nasıl Seçilir?

Hangi ekipmanları yanınıza almanız gerektiğini bilmek, aktivitenizi kolaylaştırır ve keyif almanızı sağlar. Ekipman seçerken ne tür bir yürüyüşe çıkacağınızı (zaman, mesafe, tırmanma, teknik zorluk) ve beklediğiniz koşulları (iklim, mevsim, hava durumu) dikkate alarak başlayabilirsiniz. Yürüyüşünüzün doğası ve hava koşulları hakkında bilgi sahibi olmak, toplanacak ekipman ve giysiler konusunda karar vermenize yardımcı olacaktır.

Temel ekipman paketlediğiniz yiyecek ve su miktarı hariç, yarım günlük veya tam günlük bir yürüyüş arasında çok fazla farklılık göstermez. Uzun sürecek bir yürüyüş ise biraz daha karmaşık hale gelebilir fakat ekipman o

Daha fazlasını oku