Columbia'nın Tarihçesi Eğer tecrübe akıl işiyse, biz 70 yıldır outdoor ürünleri yaptığımız için, bu konuda bir iki söz söyleyebiliriz. Böyle düşündüğümüzden dolayı misyonumuz; her yaş için, yüksek kalitede ve otantik outdoor kıyafetleri tasarlamak ve sizlerin kullanımına sunmak

Biz de outdoor'u sizin kadar sevdiğimiz için, ihtiyaçlarınızın farkındayız. Şunu biliyoruz ki; üşümek ve ıslanmak hiç iyi bir duygu değildir. Mavi gözler seksi olabilir, ama mavi dudaklar, değil. Aynı zamanda, güneşli bir gün mükemmel, ama güneş yanığı...Berbat. Bu sebeple biz, yüksek performanslı ürünleri, sizleri rahat ve korunaklı hissettirmek için yapıyoruz...Nereye giderseniz gidin...

Outdoor, sadece uzak mekanlara yapılan geziler veya dünyanın en yüksek dağlarına tırmanmak değildir. Herkes outdoor'dan keyif alabilir, bu çok kolay. Sadece kapıyı açıp, dışarı çıkmanız yeterli. Dağın zirvesinden, arka sokağınızdaki parka, en soğuk mekanlardan bahçenize, ya da Tour de France'tan pedal çevirmeye, Columbia outdoor macerasını istediğiniz mekana taşır.

Columbia, bir aile şirketinden, uluslararası bir şirket seviyesine ulaşmıştır. Şirket Başkanı Gert Boyle'ın ebeveynleri, 1938 Nazi Almanyası'ndan kaçmışlardır. Portland'a vardıklarında küçük bir şapka firması satın satın alıp, bu firmaya Columbia Hat Company adını vermişlerdir. Bu alçakgönüllü başlangıç, aile için çok büyük bir önem taşımaktadır. Gert Boyle'ın babası öldükten sonra, Gert Boyle işin başına geçmiştir ve Bugün Gert Boyle'ın oğlu Tim, uzun süredir Başkan ve CEO olarak görevini sürdürmektedir.

Bugün, firma iniş-çıkışlar yaşasa da, outdoor'u sevmek, hep birlikte bu programın ayrılmaz bir parçası olmuştur.

Columbia, sizler gibi outdoor'a tutkulu insanlardan oluşmuş bir firmadır. Firmamızın merkezi, Kuzey Batı Pasifik'te olsa da, ürünlerimizi her yerde bulabilirsiniz. Aynı zamanda firmamızın etrafında volkanik dağlar, engebeli bir sahil bulunmaktadır. Biz de outdoor'a olan tutkumuzu, burada tırmanarak, avlanarak, balık tutarak, kamp kurarak devam ettiriyoruz.

HAKKIMIZDA
Uyarı