Siparişlerinizi, e-arşiv faturanızın arka yüzüne iade etmek istediğinizi belirterek bize gönderebilir ve iade sürecinizi başlatabilirsiniz.
Online alışveriş sitemizden almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 14 gündür ancak internet mağazamızdan aldığınız ürününüzü kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 30 gün içerisinde e-arşiv faturanız ile birlikte iade edebilme imkanı sağlıyoruz. 30 günlük iade süresi dolmuş, aksesuarlar eksik, tahrip edilmiş, kullanımdan dolayı zarar görmüş, faturasız ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir ve size geri gönderilecektir. Siparişlerinizi, e-arşiv faturanızın arka yüzüne iade etmek istediğinizi belirten bir yazı yazarak UPS Kargo ile ücretsiz olarak aşağıdaki adrese gönderebilir ve iade sürecinizi başlatabilirsiniz. İade talep ettiğiniz ürünü e-arşiv faturası ile birlikte (faturanın arka yüzüne iade etmek istediğinizi belirterek), paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, tüm aksesuarları ile birlikte, sipariş numarası ve yukarıda belirtilen adresi içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir. İade talep ettiğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, Mesafeli Satış Sözleşmesi’ nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. İade ettiğiniz ürünlerin ödemesi, iade talebiniz onaylandıktan sonra Columbia tarafından ortalama 3 ile 5 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Ancak banka prosedürleri gereği hesabınıza yansıması 24 saat sürebilmektedir. Çoklu indirimlerimize dahil olan ürünlerin iade işlemini talep ettiğiniz takdirde; kampanya dahilinde satın aldığınız tüm ürünleri tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Adresimiz: Con- Teks İç ve Dış Ticaret A.Ş. Karayolları Mahallesi 563.Sokak No:1A/1 Küçükköy/ Gaziosmanpaşa/ İSTANBUL
İnternet mağazamızdan aldığınız ürününüzü kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 30 gün içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilmektesiniz.
Sipariş iadelerinizi ücretsiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Siparişleriniz ile ilgili iade süreçlerinizi Ups Kargo Firması’na 47XY62 şeklindeki kod ile karşı ödemeli olarak teslim edebilirsiniz. Bu sayede iade için herhangi bir kargo ücreti ödemenize gerek bulunmamaktadır.
Web sitemizde yapılan alışverişlerde ürün-beden-renk değişiklik işlemleri gerçekleştirilememektedir. Değişim talep ettiğiniz ürününüzü tarafımıza iade olarak gönderebilirsiniz ya da dilerseniz mağazalarımızdan fatura ibraz etmek koşuluyla ilk (1) ay içerisinde değişim yapabilirsiniz.
30 gün içerisinde yapılan iadelerin UPS kargo ile gönderilmesi şartı ile kargo ücretleri bizim tarafımızdan karşılanacaktır. Ancak ürünü başka bir kargo şirketiyle göndermek isterseniz kargo ücreti sizin tarafınızdan karşılanacaktır.
Toplam tutar bizim tarafımızdan tamamıyla bankaya ödenir ancak taksitli ödeme seçeneğini seçtiyseniz, iadeniz de banka prosedürleri gereği taksitli olarak yapılacaktır. Detaylı bilgi için bankanızla iletişime geçebilirsiniz.
İade işlemini başlatabilmemiz için, iade ettiğiniz ürünlerin Sıkça Sorulan Sorular kısmında belirtilen iade koşullarımıza uyduğundan emin olmamız gerekiyor. Buna istinaden iade ürünlerinizin fiili kontrolü için tarafımıza ulaşması gerekmektedir.
Tarafınıza hatalı olarak gönderildiğini belirttiğiniz ürünü eğer kullanmadıysanız tarafımıza geri iletmenizi rica ederiz. Geri gönderiminiz akabinde ürününüze dair kontroller sağlanacak ve ürüne müdahale edilerek kontrol edilip stoklar dahilinde düzeltilip tarafınıza geri gönderilecektir. Ups kargo aracılığı ile ücretsiz olarak ürününüzü tarafımıza gönderebilirsiniz. Ups kargo firması tarafında ücretsiz gönderi kodumuz 47XY62 şeklindedir.
Siparişinizde yer alan ürün/ürünleri Ups kargo firmasına ait 47XY62 gönderi kodu ile adres belirtmenize gerek kalmadan gönderebilirsiniz. Gönderi Adresimiz:Con-Teks İç Ve Dış Ticaret A.Ş. Karayolları Mah. 563 Sok. No: 1A/1 Gaziosmanpaşa / İSTANBUL şeklindedir.
Mağazadan almış olduğunuz bir ürünün iadesi internet sitemiz üzerinden yapılamamaktadır.
İade işlemi için ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden almış olduğunuz ürünün iade işlemi, mağazalarımız tarafından yapılmamaktadır.
İade ile ilgili prosedürleri yerine getirip tarafımıza yolladığınız ürün, elimize ulaştığında ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 3 ile 5 iş gününü almaktadır. Kredi kartı ile verilen siparişlerde ödeme iadeleri ortalama 3-5 iş günü içerisinde gerçekleşmekte ve yapmış olduğunuz ödeme tutarı kredi kartınıza iade edilmektedir. Tarafımızdan ödeme iadesi yapılan işlemlerin güncel kredi kartı ekstrelerine yansıması bankalara göre ortalama 24 saat içerisinde olmaktadır. Sürenin uzaması halinde bankanız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.