Yeni gelenleri gördün mü? Alışverişe Başla! ›

SIKÇA SORULAN SORULARA DÖN

Web sitemizde yapılan alışverişlerde ürün-beden-renk değişiklik işlemleri gerçekleştirilememektedir. Değişim talep ettiğiniz ürününüzü tarafımıza iade olarak gönderebilirsiniz ya da dilerseniz mağazalarımızdan fatura ibraz etmek koşuluyla satın alma tarihinden itibaren (1) ay içerisinde değişim yapabilirsiniz.
Online alışveriş sitemizden almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin beklentinizi karşılamaması durumunda, aldığınız ürününüzün kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 30 gün içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilirsiniz Aşağıdaki adımları izleyerek kolaylıkla iadenizi gerçekleştirebilirsiniz:
1-   Faturanızın altında bulunan iade bölümüne iade sebebinizi ve iade detaylarınızı yazmanızı önemle rica ederiz. Eğer faturanız yoksa; sevk/taşıma irsaliyenizle birlikte boş bir kağıda ürün/ürünlerinizle ilgili talebinizi yazabilirsiniz.
2-   Faturanızı, iade etmek istediğiniz ürünler ile beraber siparişinizin gönderildiğine benzer bir poşet veya kutuya yerleştirin.
Adres niteliği taşıyan alıcı firma kodumuzu UPS Kargo 47XY62  ya da Yurtiçi Kargo 843407459 olarak paketin üzerine yazınız. İade paketinizi herhangi bir UPS Kargo ya da Yurtiçi Kargo şubesine teslim edebilirsiniz.
3-   Çoklu kampanyadan yararlanılarak oluşturulan siparişlerde, iade talebinde bulunulduğunda; adet bilgisine göre kampanyanız yeniden düzenlenmektedir.
Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 14 gündür ancak Columbia.com.tr üzerinden aldığınız ürününüzü kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 30 gün içerisinde e-arşiv faturanız ile birlikte iade edebilme imkanı sağlıyoruz. 30 günlük iade süresi dolmuş, aksesuarları eksik, tahrip edilmiş, kullanımdan dolayı zarar görmüş, faturasız ürünlerin iadesi kabul edilmemeyerek size geri gönderilecektir.
İade talep ettiğiniz ürünü e-arşiv faturası ile birlikte (faturanın ön yüzüne iade etme nedeninizi ve sipariş numaranızı belirterek), paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, tüm aksesuarları ile birlikte, sipariş numarası ve aşağıda belirtilen adres niteliği taşıyan alıcı firma kodumuzu içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir. İade talep ettiğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir.

İadeniz, Mesafeli Satış Sözleşmesi’ nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır.

İade talebinizin incelenmesi ve onaylanması 5-7 gün içerisinde tamamlanmaktadır. İade ettiğiniz ürünlerin ödemesi ise, iade talebiniz onaylandıktan sonra ortalama 5-7 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Banka prosedürleri gereği hesabınıza yansıması ise 24 saat sürebilmektedir.
Sipariş iadelerinizi ücretsiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 
Siparişleriniz ile ilgili iadelerinizi Ups Kargo Firması’na 47XY62 şeklindeki kod ile Yurtiçi Kargo Firması’na ise 843407459 şeklindeki kod ile karşı ödemeli olarak teslim edebilirsiniz. Bu sayede iade için herhangi bir kargo ücreti ödemenize gerek bulunmamaktadır.
30 gün içerisinde yapılan iadelerin UPS Kargo ya da Yurtiçi Kargo ile gönderilmesi şartı ile kargo ücretleri bizim tarafımızdan karşılanacaktır. Ancak ürünü başka bir kargo şirketiyle göndermek isterseniz kargo ücreti sizin tarafınızdan karşılanacaktır.
İşleme alınmış olan siparişlerin yalnızca aynı gün içerisinde iptali mümkündür. Siparişinizi aynı gün iptal edebilmek için 0850 200 11 41 numaralı müşteri hizmetleri hattımızı aramanız veya web sitemizde bulunan iletişim formunu doldurarak tarafımıza e-posta göndermeniz gerekmektedir.
Toplam tutar bizim tarafımızdan tamamıyla bankaya ödenir ancak taksitli ödeme seçeneğini seçtiyseniz, iadeniz de banka prosedürleri gereği taksitli olarak yapılacaktır. Detaylı bilgi için bankanızla iletişime geçebilirsiniz.
İade işlemini başlatabilmemiz için, iade ettiğiniz ürünlerin 'Sıkça Sorulan Sorular' kısmında belirtilen iade koşullarımıza uyduğundan emin olmamız gerekiyor. Buna istinaden iade ürünlerinizin fiili kontrolü için tarafımıza ulaşması gerekmektedir.
Öncelikle yaşadığınız tecrübe sebebiyle üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Tarafınıza hatalı olarak gönderildiğini belirttiğiniz ürünü eğer kullanmadıysanız tarafımıza geri iletmenizi rica ederiz. Geri gönderiminiz akabinde ürününüze dair kontroller sağlanacak ve stoklar dahilinde tarafınıza doğru ürün gönderilecektir. Ups kargo ya da Yurtiçi Kargo aracılığı ile ücretsiz olarak ürününüzü tarafımıza gönderebilirsiniz. Ups Kargo firması tarafında ücretsiz gönderi kodumuz 47XY62 şeklindedir. Yurtiçi Kargo ücretsiz gönderi kodumuz ise 843407459 şeklindedir.
Siparişinizde yer alan ürün/ürünleri Ups Kargoya ait 47XY62  gönderi kodu ile ya da Yurtiçi Kargo’ya 843407459 gönderi kodu ile adres belirtmenize gerek kalmadan gönderebilirsiniz.
Mağazadan almış olduğunuz bir ürünün iadesi internet sitemiz üzerinden yapılamamaktadır.
İade işlemi için ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden almış olduğunuz ürünün iade işlemi, mağazalarımız tarafından yapılmamaktadır.
İade ile ilgili prosedürleri yerine getirip tarafımıza yolladığınız ürün, elimize ulaştığında ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Kredi kartı ile verilen siparişlerde ödeme iadeleri ortalama 5-7 iş günü içerisinde gerçekleşmekte ve yapmış olduğunuz ödeme tutarı kredi kartınıza iade edilmektedir. Tarafımızdan ödeme iadesi yapılan işlemlerin güncel kredi kartı ekstrelerine yansıması bankalara göre ortalama 24 saat içerisinde olmaktadır. Sürenin uzaması halinde bankanız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.
Sorunuza burada herhangi bir yanıt bulamadıysanız, 0850 200 11 41 numaralı müşteri hizmetleri ekibimizle iletişime geçerek siparişinize ait bilgi alabilir veya sorularınızı iletebilirsiniz.