history-banner

Portland, Oregon merkezli Columbia Sportswear, sektör lideri teknolojilerle güçlendirilmiş aktif yaşam tarzı malzemeleri üreten ve kendi arka bahçemizde test edilen küresel bir outdoor markasıdır. Giyim, ayakkabı ve aksesuarlarımız Kuzeybatı Pasifik mirasımızı ve yılmaz ruhumuzu yansıtıyor.

GERT BOYLE

1924 - 2019

1938'den beri yenilikçi outdoor giysi, ayakkabı, çanta, aksesuar ve teknolojileri geliştiriyoruz. Bu başlangıç hiç fena değil. Genel merkezi Portland, Oregon'da yer alan Columbia Sportswear, kendi merkezinde test ettiği ve sektörün en ileri teknolojileriyle güçlendirilmiş aktif yaşam tarzına uygun giysilerini ustalıkla geliştiren küresel bir outdoor markasıdır. Giysi, ayakkabı ve aksesuarlarımız Kuzeybatı Pasifik mirasımızı ve kararlılığımızı yansıtıyor. Herşey, Gert'in 1937'de Almanya'dan kaçan ailesinin Portland'a yerleşerek burada Columbia Hat Company adını verecekleri küçük bir şapka fabrikasını satın almalarıyla başladı. Aile için aynı zamanda yeni bir sayfa anlamına gelen bu işletme, önce Gert'in babasından eşi Neal'e; 1970'de Neal'in aniden yaşamını yitirmesi üzerine ise bir gecede ev hanımlığından iş dünyasına adım atan Gert'e miras kaldı.

Kurucumuz Gert Boyle'in "Sağlam Anne" kişiliği, Columbia markasına ruhunu katıyor. Efsanevi mükemmeliyetçiliği ("Mükemmel oldu. Hadi şimdi daha iyisini yapalım.") ve hem kendine hem diğerlerine uyguladığı yüksek standartlar bize rehberlik etmeye devam ediyor.

Columbia olarak, outdoor konusunda en az senin kadar tutkuluyuz. Ürünlerimizle dünyanın dört bir yanına ulaşılabiliyorken, genel merkezimizin ürünlerimizi test ettiği yemyeşil ormanları, karla kaplı tepeleri, girintili çıkıntılı kıyı şeridi ve uçsuz bucaksız arazileriyle Kuzeybatı Pasifik'te yer alması gurur verici. Burada doğa yürüyüşü, balık tutma, avcılık, kamp, tırmanış, kürek çekme, golf, koşu gibi sporların yanı sıra dostlarımızla temiz havanın keyfini çıkarıyoruz.

Seni de burada, doğada görmek istiyoruz. Doğanın tam ortasında.

ÖNE ÇIKAN BAŞARI HİKAYELERİMİZ

2018

Gelişmiş ısı tutma kapasitesi ve cildin kadar yumuşak dokusu ile ısıyı yansıtan en son teknolojimiz Omni-Heat™ 3D'de hayat bulan sıcaklığın bir sonraki boyutu tanıtıldı.

2018

PyeongChang Kış Olimpiyatları'nda dünyanın en iddialı serbest stil kayak takımlarına (ABD, Kanada, Brezilya ve Ukrayna) sponsor olmanın gururunu yaşadık.

2017

Columbia, yüksek outdoor performansı sağlarken aynı zamanda çevre üzerindeki etkisini en aza indirecek şekilde tasarlanmış devrim niteliğindeki kaliteli ve çevre dostu koleksiyonunu tanıttı.

2016

En gelişmiş suya dayanıklı nefes alabilirlik için OutDry™ Extreme flips iç ve dış yağmurluk. Bu yağmurluk, dışında suya dayanıklı bir katman, içinde ise yumuşak, nemi emen bir katmanı bulunan ilk yağmurluğumuz.

2015

Columbia Sportswear yeni, global marka platformu "Tested Tough"un lansmanını yaptı.

2014

ABD, Kanada ve Rusya Serbest Stil Kayak Takımlarının sponsoru olmanın gururunu yaşadık.

2014

TurboDown™ teknolojisi, Omni-Heat™ sentetik yalıtımını doğal kuş tüyü ile buluşturdu.

2013

Omni-Freeze™ ZERO, National Geographic Adventure'ın yılın donanımı ödülünü kazandı.

2010

Isıyı yansıtan küçük gümüş renkte noktalara sahip Omni-Heat™ teknolojisi tanıtıldı.

2005

Kurucumuz Gert Boyle, ''One Tough Mother'' adlı otobiyografisini yayınladı.

1996

PFG (Performance Fishing Gear) koleksiyonu tanıtıldı.

1986

Bugaboo™ parka üretildi ve Alp kayakçılarının giyiminde devrim yarattı.

1938

Columbia Hat Company, Oregon Eyaleti'nin Portland şehrinde kuruldu.